Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Międzynarodowy Konkurs Umiejętności Statystycznych 2018-2019

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
19.11.2018

Serdecznie zapraszamy do udziału w IV edycji Międzynarodowego Konkursu Umiejętności Statystycznych, MKUS (The International Statistical Literacy Project, ISLP).

Konkurs jest wydarzeniem cyklicznym odbywającym się co 2 lata. Pierwsza edycja miała miejsce wiosną 2013 r.

Konkurs jest skierowany do osób w trzech kategorii wiekowych: uczniowie urodzeni w latach 2003-2005 (gimnazjum oraz klasy równoważne), urodzeni w latach 1999-2002 (liceum i technikum) oraz studenci studiów licencjackich (lub szkół równoważnych). Celem konkursu jest rozwijanie umiejętności badawczych i statystycznych, natomiast zadaniem uczestników jest przeprowadzenie badań na dowolny temat oraz zaprezentowanie ich wyników na plakacie naukowym.

Prace laureatów pierwszych miejsc z każdej grupy wiekowej biorą udział we współzawodnictwie międzynarodowym. Lista zwycięzców i ich plakaty zostaną zaprezentowane na 62 Światowym Kongresie Statystyki, który odbędzie się w Kuala Lumpur w Malezji w dniach 18-23 sierpnia 2019 r.

Do góry