Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Organizacja pracy Informatorium Statystycznego oraz punktów rejestru REGON w Urzędzie Statystycznym w Białymstoku

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
23.10.2020

W związku z obecną sytuacją epidemiczną, od 9 listopada br. do odwołania,  Informatorium Statystyczne prowadzi obsługę klientów od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.15 do 15.15 wyłącznie telefonicznie i poprzez korespondencję elektroniczną i pocztową.  Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu telefonicznego z Informatorium pod numerem telefonu:

85 749 77 88

numerem infolinii statystycznej 22 279 99 99

oraz poprzez:

  • pocztę elektroniczną:  
  • przesłanie pytań w formie pisemnej na adres: Urząd Statystyczny w Białymstoku, 15-875 Białystok, ul. Krakowska 13

 

Bezpośrednia obsługa klienta w punktach rejestru REGON możliwa jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00 po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym:

85 749 77 82 (Urząd Statystyczny w Białymstoku)

85 215 41 36 (Oddział w Łomży)

85 563 54 85 (Oddział w Suwałkach)

 

Zachęcamy jednak do zdalnego procedowania spraw związanych z wpisami do rejestru REGON.

 

Formularze RG (dostępne na stronie: https://bip.stat.gov.pl/dzialalnosc-statystyki-publicznej/rejestr-regon/formularze-regon-papierowe/) wraz z towarzyszącą dokumentacją mogą kierować Państwo do Urzędu Statystycznego:

 

Więcej informacji o rejestrze REGON znajduje się na stronie: https://bip.stat.gov.pl/dzialalnosc-statystyki-publicznej/rejestr-regon/.

 

Wydawanie zaświadczeń o numerze identyfikacyjnym REGON

Udostępnienie danych na stronie Głównego Urzędu Statystycznego https://wyszukiwarkaregon.stat.gov.pl/appBIR/index.aspx jest równoznaczne z potwierdzeniem dokonania wpisu tych informacji w rejestrze REGON (art. 43 ust. 2 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej Dz. U. z 2018 r. poz.997 z późn. zm.).

Zgodnie z przepisami ustawy Kodeks postępowania administracyjnego - organ administracji publicznej nie może żądać zaświadczenia ani oświadczenia na potwierdzenie faktów lub stanu prawnego, m.in. jeżeli możliwe są do ustalenia na podstawie rejestrów publicznych posiadanych przez inne podmioty publiczne, do których organ ma dostęp w drodze elektronicznej (art.  220. § 1).

Do góry