Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Organizacja pracy punktów rejestru REGON w Urzędzie Statystycznym w Białymstoku

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
25.05.2020

Od 25 maja 2020 r. wznowiona została bezpośrednia obsługa klientów w punktach rejestru REGON. Punkty te otwarte są od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00.

Nadal zachęcamy do zdalnego procedowania spraw związanych z wpisami do rejestru REGON.

Formularze RG (dostępne na stronie: https://bip.stat.gov.pl/dzialalnosc-statystyki-publicznej/rejestr-regon/formularze-regon-papierowe/) wraz z towarzyszącą dokumentacją mogą kierować Państwo do Urzędu Statystycznego:

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerami telefonów:

85 749 77 82 (Urząd Statystyczny w Białymstoku),

86 215 41 36 (Oddział w Łomży),

87 563 54 85 (Oddział w Suwałkach).

 

Więcej informacji o rejestrze REGON znajduje się na stronie: https://bip.stat.gov.pl/dzialalnosc-statystyki-publicznej/rejestr-regon/.

 

Wydawanie zaświadczeń o numerze identyfikacyjnym REGON

Udostępnienie danych na stronie Głównego Urzędu Statystycznego https://wyszukiwarkaregon.stat.gov.pl/appBIR/index.aspx jest równoznaczne z potwierdzeniem dokonania wpisu tych informacji w rejestrze REGON (art. 43 ust. 2 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej Dz. U. z 2018 r. poz.997 z późn. zm.).

Zgodnie z przepisami ustawy Kodeks postępowania administracyjnego - organ administracji publicznej nie może żądać zaświadczenia ani oświadczenia na potwierdzenie faktów lub stanu prawnego, m.in. jeżeli możliwe są do ustalenia na podstawie rejestrów publicznych posiadanych przez inne podmioty publiczne, do których organ ma dostęp w drodze elektronicznej (art.  220. § 1).

Do góry