Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Stan i struktura demograficzno-społeczna ludności w województwie podlaskim w świetle wyników NSP 2021

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 31.01.2024

Prezentowana publikacja jest opracowaniem tematycznym dotyczącym stanu i struktury demograficznej ludności, uzupełnionym o charakterystykę społeczną w zakresie kraju urodzenia oraz posiadanego obywatelstwa, przynależności narodowo-etnicznej i wyznaniowej, języka używanego w kontaktach domowych, poziomu wykształcenia, a także niepełnosprawności. Ponadto scharakteryzowano w niej osoby przebywające w obiektach zbiorowego zakwaterowania
oraz migracje ludności. Dane zamieszczone w opracowaniu dotyczą województwa ogółem, a część spośród nich również powiatów i gmin. Ważniejsze dane wojewódzkie zostały przedstawione na tle kraju. Dla zobrazowania skali i kierunków zmian, jakie dokonały się w regionie w ostatnim okresie międzyspisowym, wyniki NSP 2021 zestawiono z danymi uzyskanymi ze spisu przeprowadzonego w 2011 r.

Do góry