Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Białostocki Obszar Funkcjonalny w latach 2014-2019

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 08.12.2020

Publikacja zawiera dane statystyczne dotyczące Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego zaprezentowane w formie komentarza analitycznego (uzupełnionego o mapy i wykresy) oraz tablic. Dane dla Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego zostały przedstawione na tle województwa podlaskiego oraz w podziale na gminy, ze szczególnym uwzględnieniem miasta Białegostoku. Dotyczą one głównie 2019 r., a najważniejsze spośród nich zaprezentowano również w odniesieniu do roku poprzedniego i 2014, tj. pierwszego roku istnienia Stowarzyszenia. W publikacji zamieszczono także tablicę, w której przedstawiono Białostocki Obszar Funkcjonalny na tle pozostałych miejskich obszarów funkcjonalnych ośrodków wojewódzkich w kraju w 2019 r. Ponadto w Aneksie zaprezentowano wskaźniki wykorzystywane do monitorowania poziomu rozwoju społeczno-gospodarczego Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego dotyczące lat 2014−2019.
W porównaniu z pierwszą edycją, wydaną w 2018 r., treść publikacji została uzupełniona o informacje z zakresu gruntów rolnych wyłączonych na cele nierolnicze, gruntów zdewastowanych i zdegradowanych, gruntów zrekultywowanych i zagospodarowanych, odnawialnych źródeł energii oraz odpadów komunalnych zebranych selektywnie. Ponadto w szerszym ujęciu zaprezentowano dane dotyczące migracji i prognozy ludności oraz bezrobotnych.

Do góry