Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Rocznik Statystyczny Województwa Podlaskiego 2020

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 08.02.2021
Częstotliwość wydania: Roczna

Publikacja zawiera bogaty zestaw danych charakteryzujących poziom życia społeczeństwa i stan gospodarki województwa, zgrupowanych w 22 działach tematycznych. W stosunku do poprzedniej edycji wprowadzono zmianę polegającą na wyodrębnieniu nowego działu „Leśnictwo i łowiectwo”, zaś wybrane zagadnienia z zakresu geografii i podziału administracyjnego zostały włączone do działu „Warunki naturalne i ochrona środowiska”. Opracowanie kończą dwie tablice przeglądowe zawierające ważniejsze dane o województwie w latach: 2000, 2010, 2015 i 2019 oraz wybrane informacje o województwie na tle kraju w 2019 r. Zamieszczony materiał statystyczny uzupełniono uwagami ogólnymi zawierającymi wyjaśnienia dotyczące terminologii, metodologii i zakresu prezentowanych informacji.


Data wprowadzenia korekty: 09.02.2022

Skorygowano daną dotyczącą udziału w produkcji krajowej wyrobu „Maszyny dla rolnictwa i leśnictwa” w dziale XV „Przemysł i budownictwo”, w tabl. 2 (112) na str. 127, w piątej kolumnie, pierwszym wierszu od dołu (z 1,1 na 12,4).

Do góry