Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Rocznik Statystyczny Województwa Podlaskiego 2021

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 30.12.2021
Częstotliwość wydania: Roczna

Publikacja zawiera bogaty zestaw danych charakteryzujących poziom życia społeczeństwa i stan gospodarki województwa, zgrupowanych w 21 działach tematycznych. W stosunku do poprzedniej edycji wprowadzono zmianę polegającą na rezygnacji z działu „Ceny” i włączeniu wybranych zagadnień z tego zakresu do działu „Handel. Ceny”. Opracowanie kończą dwie tablice przeglądowe zawierające ważniejsze dane o województwie w latach: 2000, 2010, 2015 i 2020 oraz wybrane informacje o województwie na tle kraju w 2020 r. Obok danych zestawionych w tablicach statystycznych wiele informacji zaprezentowano na mapach i wykresach. Zamieszczony materiał statystyczny uzupełniono uwagami ogólnymi zawierającymi wyjaśnienia dotyczące terminologii, metodologii i zakresu prezentowanych informacji.


Data wprowadzenia korekty: 17.02.2022

Skorygowano daną dotyczącą personelu wewnętrznego w działalności badawczej i rozwojowej w 2020 r. w funkcji „pozostały personel pomocniczy” w pozycji „Usługi” w dziale XI „Nauka i technika. Społeczeństwo Informacyjne”, w tabl. 4 (87) na str. 110, w piątej kolumnie, w pierwszym wierszu od dołu (z „.” na 153,1).

Do góry