Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Konferencja naukowa - Synergia Nauki i Gospodarki w Dynamicznym Otoczeniu - 2 czerwca 2023

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

2 czerwca 2023 r. przedstawiciele Urzędu Statystycznego w Białymstoku wzięli udział w  konferencji naukowej pt. „Synergia Nauki i Gospodarki w Dynamicznym Otoczeniu”. Jej organizatorem był Wydział Humanistyczno-Ekonomiczny Państwowej Uczelni Zawodowej im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach. Partnerem wydarzenia był Urząd Statystyczny w Białymstoku.

Konferencja była doskonałą okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami ośrodków naukowych z zakresu dyscyplin naukowych ekonomia i finanse oraz nauk o zarządzaniu, a także przedstawicielami przedsiębiorstw i instytucji okołobiznesowych.

Podczas Konferencji pracownik Podlaskiego Ośrodka Badań Regionalnych przedstawił prezentację pt. „Zasoby informacyjne statystyki publicznej”, podczas której zaprezentował źródła danych statycznych, tj. Portal Informacyjny Głównego Urzędu Statystycznego, Bank Danych Lokalnych, Portal Geostatystyczny, Strateg oraz Dziedzinowe Bazy Wiedzy.

Pracownicy Urzędu Statystycznego w Białymstoku przygotowali również stoisko informacyjno-promocyjne, na którym można było zapoznać się z wydawnictwami Głównego Urzędu Statystycznego i Urzędu Statystycznego w Białymstoku, jak również informacjami na temat prowadzonych aktualnie badań ankietowych w gospodarstwach domowych oraz rolnych.

Do góry