Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Seminarium naukowe - Statystyka w praktyce - II edycja - 12 marca 2024 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

9 marca obchodzony jest Dzień Statystyki Polskiej. Został on ustanowiony przez Komitet Statystyki i Ekonometrii Polskiej Akademii Nauk na zebraniu dnia 2 grudnia 2008 roku. Obchody Dnia Statystyki Polskiej upamiętniają sesję Sejmu Czteroletniego z 9 marca 1789 roku, podczas której podjęto decyzję o przeprowadzeniu pierwszego powszechnego spisu ludności na terytorium Rzeczypospolitej Obojga Narodów pod nazwą „Lustracja dymów i podanie ludności”.

Corocznie Urząd Statystyczny w Białymstoku włącza się w obchody, których celem jest promocja i popularyzacja statystyki jako nauki oraz statystyki publicznej, a także prezentacja wyników naukowych badań statystycznych. W tym roku Urząd Statystyczny w Białymstoku wspólnie z Wydziałem Ekonomii i Finansów Uniwersytetu w Białymstoku oraz Polskim Towarzystwem Statystycznym Oddziałem w Białymstoku organizuje seminarium naukowe objęte patronatem honorowym Komitetu Statystyki i Ekonometrii PAN oraz Polskiej Sekcji INFORMS pt. Statystyka w praktyce - II edycja. Odbędzie się ono 12 marca br. na Wydziale Ekonomii i Finansów UwB.

Szczegółowy program wydarzenia znajduje się w ulotce.

Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie wszystkich zainteresowanych pracowników naukowych, praktyków, doktorantów oraz studentów.


Formularz rejestracyjny na warsztaty (link do formularza)


Do góry