Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kalendarium

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
6
gru

Ludność na rynku pracy w województwie podlaskim - wyniki wstępne NSP 2021

Niniejsza informacja sygnalna prezentuje wstępne wyniki NSP 2021 w zakresie sytuacji osób na rynku pracy w województwie podlaskim.
Czytaj dalej
6
gru

Ochrona środowiska i leśnictwo w województwie podlaskim w 2021 r.

W publikacji zamieszczono charakterystykę poszczególnych elementów środowiska, skali ich degradacji, zanieczyszczeń oraz działań służących ochronie, a także informacje dotyczące leśnictwa i łowiectwa.
Czytaj dalej
6
gru

Warunki mieszkaniowe w województwie podlaskim - wyniki wstępne NSP 2021

Według wstępnych wyników Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021, na terenie województwa podlaskiego zlokalizowanych było 406,6 tys. mieszkań wyposażonych w podstawowe instalacje sanitarne (wodociąg, ustęp i łazienkę), tj. o 13,4% więcej w odniesieniu do wyników spisu z 2011 r.
Czytaj dalej
6
gru

Stan i struktura demograficzno-społeczna ludności w województwie podlaskim - wyniki wstępne NSP 2021

Opracowanie stanowi rozszerzenie zakresu danych opublikowanych w pierwszej informacji sygnalnej dotyczącej województwa (z 27 września 2022 r.) o nowe (wstępne) informacje (w tym w podziale na powiaty) w zakresie: ludności według stanu cywilnego, kraju urodzenia oraz charakterystyki demograficzno-społecznej (osoby według poziomu wykształcenia, osoby z niepełnosprawnością)
Czytaj dalej
29
gru

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa podlaskiego w listopadzie 2022 r.

W opracowaniu zamieszczone zostały podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa podlaskiego dotyczące m. in. rynku pracy, wynagrodzeń, cen detalicznych, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, rynku wewnętrznego.
Czytaj dalej
30
gru

Koniunktura gospodarcza w województwie podlaskim w grudniu 2022 r.

W grudniu br. w większości badanych obszarów oceny koniunktury gospodarczej formułowane przez przedsiębiorców są niekorzystne, ale lepsze od zgłaszanych przed miesiącem.
Czytaj dalej
30
gru

Aktywność ekonomiczna ludności w województwie podlaskim w 3 kwartale 2022 r.

Opracowanie prezentuje dane dotyczące pracujących, bezrobotnych i biernych zawodowo uzyskane z reprezentacyjnego Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL).
Czytaj dalej
Do góry